Our Infant and Nursery Staff
Federation Senior Leadership Team |
|
Executive Headteacher |
Mr. S Smith |
Deputy Headteacher (Infant and Nursery School) |
Mrs S. Lawson |
Deputy Headteacher (Junior School) |
Miss A. Mulholland |
Assistant Headteacher |
Mrs S. Wilkinson |
Early Years and Foundation Stage Leader |
Mrs R. Daniel |
SENDCO |
Miss L. Stanion |
Federation Pastoral Team |
|
Family support worker |
Miss M. Meryon |
Infant and Nursery School Teaching Staff |
|
Nursery AM Teacher |
Mrs C. Stone |
Nursery AM Teaching Assistants |
Mrs S. Reed Miss S. O’Connor |
Nursery PM Teacher |
Ms S. Gaspard |
Nursery PM Teaching Assistants |
Mrs S. Davis |
Seahorse Class (Reception) |
Mrs R. Daniel |
Starfish Class (Reception) |
Mrs A. Thomas |
Dolphin Class (Reception) |
Mrs H. Goddard |
Reception Teaching Assistants |
Mrs M. Kumar Mrs N. Kirby Mrs E. Newbury Mrs K. Edwards Mrs S. O’Connor |
Kingfisher Class (Year 1) |
Mrs K. Monksfield |
Robin Class (Year 1) |
Mrs B. Everett |
Swan Class (Year 1) |
Miss N. Betts |
Year 1 Teaching Assistants |
Mrs K. Lindsay Mrs T. Sarkar |
Badger Class (Year 2) |
Mrs C. Costello & Mrs J. Partridge (Thur.) |
Fox Class (Year 2) |
Mrs C. Hayfield & Mrs J. Partridge (Wed.) |
Hedgehog Class (Year 2) |
Mr. S. Alim |
Year 2 Teaching Assistant |
Mrs. S. Yasin |
Music Lead |
Ms. A. Taylor |
PPA Cover |
Mrs C. Satterthwaite Mrs S. Craddock |
Infant and Nursery Office Staff |
|
Bursar |
Mrs S. Willard |
Office administrator |
Mrs F. Little |
Office administrator |
Mrs M. Whing |
PA to Exec Headteacher |
Mrs M. Balthazor |
Infant and Nursery Lunchtime Staff |
|
Lunchtime Supervisor |
Mrs A. Moore |
Lunchtime Supervisor |
Mrs M. Maini |
Lunchtime Supervisor |
Mrs J. Kings |
Lunchtime Supervisor |
Mrs N. Turley |
Lunchtime Supervisor |
Mrs A. Bhave |
Lunchtime Supervisor |
Mrs D. Biddle |
Lunchtime Supervisor |
Mrs M. Bharadwa |
Lunchtime Supervisor |
Mrs K. Burnham |
Infant and Nursery Support Staff |
|
Site Manager |
Mr. N Pelosi |
Cleaner |
Mrs C. Peasland |
Cleaner |
Miss S. Peasland |
Our Junior School Staff
Junior School Teaching Staff |
|
Anning (Year 3) |
Miss H. Knowles (Mon. – Thur.) & Mrs C. Broadfield (Fri.) |
Einstein (Year 3) |
Miss L. Murphy |
Newton (Year 3) |
Mrs H. Randle |
Curie (Year 4) |
Miss C. Jones |
Edison (Year 4) |
Miss K. Williams |
Shaman (Year 4) |
Mrs E. Fryer (Mon – Tue) and Ms J. Jones (Wed – Fri) |
Year 3 and 4 Teaching Assistants |
Mrs A. Odustote |
Hawking (Year 5) |
Mrs. M Smith |
Galileo (Year 5) |
Mrs J. McGowan |
Franklin (Year 6) |
Miss L. Rutherford |
Darwin (Year 6) |
Miss E. Stanley |
Music Lead |
Ms. A. Taylor |
Year 5 and 6 Teaching Assistants |
Mrs A. Melrose Mrs E. Diskin Mrs J. Adams Mrs. S. Morris-Jordan |
Junior School Office Staff |
|
Bursar |
Mrs S. Willard |
PA to the Executive Head |
Mrs M. Balthazor |
Office administrator |
Mrs S. Ray |
Junior School Lunchtime Supervisors |
|
Lunchtime Supervisor |
Mrs J. Willis |
Lunchtime Supervisor |
Mrs R. Akhtar |
Lunchtime Supervisor |
Mrs H. Talreja |
Lunchtime Supervisor |
Mrs H. Westley |
Junior School Support Staff |
|
Site Manager |
Mr. K. Biddle |
Cleaner |
Mrs T. Lawrence |
Cleaner |
Mrs L. Smith |